Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę
22 720 01 82
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Bramy garażowe

W swojej ofercie posiadamy bramy garażowe firmy: "Krispol", "Normstahl", "Hörmann".

JAKOŚĆ

Na wysoką jakość bram wpływa rodzaj i jakość użytych do ich produkcji materiałów.

 • Brama zbudowana jest z sekcji o wysokościach 500 lub 610 mm. Ściany sekcji wykonane są z blach stalowych o grubości 0,5 mm, ocynkowanych ogniowo i powlekanych poliestrem.
 • Wypełnienie sekcji bramy stanowi 40 milimetrowa warstwa bezfreonowej pianki poliuretanowej.
 • Wokół płaszczyzny bramy zamontowany jest system trwałych uszczelnień.

W wyniku powyższych rozwiązań konstrukcyjnych, bramy charakteryzują się stabilną i bezawaryjną pracą oraz wysoką izolacją termiczną (współczynnik przenikania ciepła k ~ 1,0 W/m2 K) i akustyczną, a jednocześnie są w pełni bezpieczne dla środowiska.

KOMFORT

Brama garażowa segmentowa montowana jest bezpośrednio za otworem. Jej ruch odbywa się początkowo w kierunku pionowym, a po otwarciu brama znajduje się tuż pod sufitem, równolegle do podłoża. Powyższe rozwiązanie gwarantuje Klientowi pełen komfort w użytkowaniu bramy, umożliwiając:

 • zaparkowanie pojazdu bezpośrednio przed garażem, z możliwością jednoczesnego otwierania/zamykania bramy
 • optymalne wykorzystanie powierzchni garażowej
 • montaż bramy w nietypowych garażach, np. zakończonych łukiem

Komfort obsługi, bram garażowych segmentowych, zapewniają sprężyny skrętne, kompensujące ciężar pancerza bramy. Ich wytrzymałość to ponad 10.000 lub 20.000 cykli, czyli 10 lat bezawaryjnej i stabilnej pracy bramy.

Do każdej bramy garażowej istnieje możliwość zamontowania napędu elektrycznego. Napędy garażowe, oferowane przez charakteryzują się:

 • niezawodną pracą, mocnym silnikiem i inteligentnym sterowaniem
 • w pełni kompatybilną pracą systemów nadawczych i odbiorczych
 • wyposażeniem niewymagającym konserwacji
 • elektroniką najnowszej generacji oraz podzespołami odpornymi na zużycie mechanicznymi

Napędy elektryczne stosowane do bram garażowych odpowiadają najnowszym przepisom bezpieczeństwa norm Unii Europejskiej i jak wszystkie produkty objęte są 24-miesięczną gwarancją.

Standardowo napęd garażowy obsługiwany jest za pomocą praktycznego dwukanałowego mininadajnika. Dodatkowo firma oferuje nadajniki cztero-lub ośmiokanałowe, umożliwiające jednoczesne sterowanie wieloma elementami wyposażenia obiektu, np. bramą wjazdową, bramą garażową, roletami, systemem oświetleniowym.

Bramy produkowane są "na wymiar", czyli na indywidualne zamówienie Klienta. Elastyczne podejście producenta do wymagań rynku daje w efekcie:

bramy znajdujące zastosowanie w nowych budynkach, charakteryzujących się nieszablonowymi rozwiązaniami współczesnej architektury
bramy znajdujące zastosowanie przy modernizacji już istniejących obiektów.

Brama garażowa segmentowa przeznaczona jest dla wszystkich użytkowników ceniących jakość, estetykę, komfort obsługi, a przede wszystkim bezpieczeństwo.

ESTETYKA

Sekcje garażowych bram segmentowych posiadają od strony zewnętrznej fakturę woodgrain (ciętego cedru) lub gładkie w zależności od potrzeb, dostępne są w wielu wzorach przetłoczeń:

 • poziomym (wąski, szeroki)
 • w kasetony
 • całkowicie gładkie

Od strony wewnętrznej sekcje posiadają fakturę stucco (skórki pomarańczy) i tłoczone są poziomo.

Poza dwoma podstawowymi kolorami - białym i brązowym (od zewnątrz) - możliwe jest zamówienie bramy w każdym z 210 kolorów palety RAL.

Dodatkowym rozwiązaniem podwyższającym walory estetyczne bramy, a jednocześnie umożliwiającym doświetlenie garażu, jest zamontowanie w sekcjach przeszkleń - okien prostokątnych lub owalnych.

Oferta firmy obejmuje również drzwi boczne, odpowiadające pod względem wykonania oraz wyglądu typowi zastosowanej bramy Ich zamontowanie zapewnia użytkownikowi sprawniejszą komunikację, a kolorystyka i tłoczenia dostosowane do bramy nie zakłócają przyjętych rozwiązań architektonicznych i estetycznych. Oferowane przez firmę wzory przetłoczeń, szeroka gama kolorów oraz możliwość doboru wyposażenia dodatkowego według indywidualnych potrzeb Klienta, pozwalają z powodzeniem dostosować wygląd bramy do oryginalnych projektów współczesnej architektury, jak również zastosować ją do klasycznych, już istniejących obiektów.

BEZPIECZEŃSTWO

Bramy garażowe są najlepszym zabezpieczeniem dla Twojego samochodu, motocykla, roweru, a bezpieczeństwo ich użytkowania sprawia, że możesz być spokojny o swoich najbliższych. Bezpieczeństwo oferowane przez KRISPOL gwarantują:

 • rygiel ręczny, znajdujący się w standardowym wyposażeniu bramy garażowej, montowany i obsługiwany od jej wewnętrznej strony. Zastosowanie rygla uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.
 • zamek cylindryczny z wkładką patentową, stanowiący dodatkowe wyposażenie bramy garażowej, montowany od jej wewnętrznej strony (obsługiwany obustronnie). Zastosowanie zamka, podobnie jak rygla, uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy. Zamek polecany jest do bram montowanych w garażach bez dodatkowego wejścia.
 • blokada dociskowa, stosowana w bramach z napędem elektrycznym. Zastosowanie blokady uniemożliwia podniesienie z zewnątrz zamkniętej bramy.
 • wyłącznik przeciążeniowy, stanowiący standardowe wyposażenie bram garażowych z napędem elektrycznym. Wyłącznik zabezpiecza przed zgnieceniem. Gdy zamykana brama natrafi na przeszkodę (dziecko, pies, samochód) automatycznie zatrzymuje się, a następnie podnosi na wysokość pozwalającą na usunięcie przeszkody (ok. 20 cm).
 • fotokomórki, stanowiące dodatkowe wyposażenie bram garażowych z napędem elektrycznym. Ich zastosowanie zabezpiecza przed zgnieceniem. Brama podnosi się automatycznie, gdy w świetle fotokomórek pojawi się jakakolwiek przeszkoda.
 • konstrukcja segmentów tworzących pancerz bramy. Konstrukcja ta chroni przed przytrzaśnięciem palców, zarówno od strony zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

KRISPOL, jako uznany producent w branży budowlanej, stosuje jednolity system oznakowania wszystkich swoich produktów. Dzięki temu Klienci mogą z łatwością odróżnić wyroby KRISPOL od produktów niemarkowych. Bramy garażowe wyprodukowane przez KRISPOL to produkty markowe, oznakowane logotypem i tabliczką znamionową.

Dla Twojego domu, firmy polecamy również

Monitoring, kontrola dostępu
Automatyka do bram i szlabanów
Serwis informatyczny
poniedziałek
22-07-2024
08:00 - 17:00
wtorek
23-07-2024
08:00 - 17:00
środa
24-07-2024
08:00 - 17:00
czwartek
25-07-2024
08:00 - 17:00
piątek
26-07-2024
08:00 - 17:00
sobota
27-07-2024
Nieczynne
niedziela
28-07-2024
Nieczynne

W tej chwili odpoczywamy, ale możesz do nas napisać: inwestycje@hugo.waw.pl