Umów się na bezpłatny pomiar i wycenę
22 720 01 82
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Okna PCV

Jakość, na którą Cię stać dzięki oknom z systemu profili PCV takich jak: REHAU, GEALAN, Salamander, Brügmann

Inwestorzy indywidualni, jak i instytucjonalni oczekują od okien nowoczesnych rozwiązań technologicznych, łączących się z korzyściami ekonomicznymi. W przypadku okien z profili PCV obydwa te aspekty idą ze sobą w parze. Dlatego Państwa decyzja wyboru okien z profili PCV jest w dużym stopniu ułatwiona.

Nowoczesne wzornictwo

Atrakcyjny wygląd, gładkie powierzchnie zewnętrzne i łagodne kontury sprawiają, iż stosując okna z profili PCV uzyskujemy efekt wizualnej harmonii z każdym budynkiem.

Szczelność

Dwie uszczelki doskonale chronią przed nadmierną infiltracją, kurzem i wodą, zapewniając optymalne warunki w pomieszczeniach.

Komfort obsługi

Okna z profili PCV dają się bardzo łatwo otwierać i zamykać.

Ochrona przed włamaniami

Konstrukcja profili okiennych PCV umożliwia zastosowanie specjalnych wzmocnionych elementów okuć oraz innych rozwiązań zapobiegających włamaniom.

Ochrona przed hałasem

Dzięki oknom z profili PCV możesz do woli rozkoszować się ciszą. Zastosowanie odpowiednich szyb zespolonych pozwala na uzyskanie optymalnych wartości tłumienia hałasu od Rw=32 do 40 dB. Realizowane jest to doborem grubości szyb i gazów w pakiecie szybowym

Łatwe w czyszczeniu

Gładkie powierzchnie zewnętrzne i szyby ułatwiają czyszczenie okien.

Wentylacja

Ażeby zapewnić przyjemny klimat wnętrza budynku i zapobiec zawilgoceniu, konstrukcja okien i dodatki takie jak różnego typu nawiewniki (np. higrosterowalne firmy AERECO lub nawiewniki ciśnieniowe GECCO, naiewniki mechaniczne BREVIS) oferują optymalną skuteczność wentylacji szczelinowej.

Izolacyjność termiczna

Obecnie dostępne są profile okienne pięcio i sześcio komorowe zapewniające wysoką izolacyjność cieplną. Zgodnie z najnowszymi wytycznymi Unii Europejskiej systemy profili PCV przygotowane są do stosowania w budynkach pasywnych. Zapewnaiją to rozbudowane systemy profili PCV wielokomorowe z zestawami szybowymi o przenikalności od U=0,5 do U=0,7 W/m2/K

Trwałość

Do produkcji profili z systemu PCV zastosowano znane ze swoich właściwości i sprawdzone w technice okiennej tworzywo polimeryzowane.

Pięcio i sześciokomorowa budowa wykorzystująca izolacyjne właściwości powietrza oraz (62) i 72 milimetrowa szerokość profili gwarantują najlepsze parametry termoizolacyjne. Wysoka energooszczędność okien z profili PCV pozwala zmniejszyć koszty ogrzewania, chroniąc przy tym środowisko. Dzięki uzyskiwanym wartościom współczynnika przenikania ciepła od U=1,3 do U=1,1 W/m2K ze zbrojeniem stalowym, okna z profili PCV szczególnie polecane są do domów energooszczędnych.

Łagodne łuki, zaokrąglone krawędzie, delikatne skosy, wszystko to nadaje oknom z profili PCV nowoczesny i profesjonalny wygląd. Nie stawiamy prawie żadnych ograniczeń dotyczących kształtu i kolorystyki. Wszystko po to. aby okna z profili PCV stały się najdoskonalszą wizytówką Twojego domu. Istnieje możliwość zastosowania do każdego profilu różnegotypu listew przyszybowych od prostych po okrągłe i stylizowane.

Perfekcyjnie gładkie powierzchnie zewnętrzne profili są łatwe w pielęgnacji.

Rodzaje wypełnień

System profili PCV umożliwia zastosowanie różnych wypełnień:

  • standardowe szyby zespolone mające zapewnić wysoką izolacyjność termiczną,
  • szyby bezpieczne (klejone na foliach),
  • szyby antywłamaniowe,
  • szyby ozdobne, matowe,
  • szyby refleksyjne i barwione w masie,

Systemy okuć stosowane w oknach PCV

Podstawowe systemy okuć stosowane do okien PCV to: ROTTO, MACO, SIGENIA. Okucia te zapweniają wysoką skuteczność działania, wygodę obsługi okien, a w oknach z okuciami antywłamaniowymi (WK1 i WK2) najwyższą klasę bezpieczeństwa. Kolory klamek w zależności od potrzeb klienta od białej po brązową, srebrną i złotą. Klamki mogą występować w wersji z kluczykiem bądź przyciskiem. Dodatkowe funkcje realizowane przez okucja to:

  • stopniwanie uchyłu
  • hamulec rozwarcia
  • blokada klamki
  • mikrowentylacja w standardzie okna uchylno-rozwiernego

Kolory okien

Powierzchnie zewnętrzne i wewnętrzne profili mogą być pokrywane tzw. dekorami. Najbardziej populatne to: ZŁOTY DĄB, MAHOŃ, ORZECH, DĄB BAGIENNY. Nietypowe kolory to: CIEMNY DĄB, SZARY ANTRACYT, KREMOWY, SREBRNY, ZIELONY, NIEBIESKI, CZEKOLADOWY i inne. Istnieje też możliwość malowania profili PCV na każdy kolor RAL.
Wykorzystaj dobrze Twój zaoszczędzony czas!

Dla Twojego domu, firmy polecamy również

Serwis informatyczny
Monitoring, kontrola dostępu
Automatyka do bram i szlabanów
poniedziałek
13-05-2024
08:00 - 17:00
wtorek
14-05-2024
08:00 - 17:00
środa
15-05-2024
08:00 - 17:00
czwartek
16-05-2024
08:00 - 17:00
piątek
17-05-2024
08:00 - 17:00
sobota
18-05-2024
Nieczynne
niedziela
19-05-2024
Nieczynne

W tej chwili odpoczywamy, ale możesz do nas napisać: inwestycje@hugo.waw.pl